Wszystko o jubilerstwie
Identyfikacja cechy wytwórcy - Wersja do druku

+- Wszystko o jubilerstwie (http://www.srebrnie.pl)
+-- Dział: SREBRNE FORUM (http://www.srebrnie.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: CECHOWANIE (http://www.srebrnie.pl/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Wątek: Identyfikacja cechy wytwórcy (/showthread.php?tid=2301)

Strony: 1 2


Identyfikacja cechy wytwórcy - Grzybek - 08-02-2015

Witam

Prosiłbym o identyfikację wytwórcy.
Niestety zdjęcia które wykonałem nie powalają jakością więc dodam rysunek poglądowy jak owa cecha wygląda.
Wyrób to srebrny sygnet ocechowany w Chorzowie (? litera H 925 głowa kobiety zwrócona w prawo) po 86 roku.

Cecha wytwórcy to litery MW w rombie.
   

Z góry dziękuję za pomoc.


RE: Identyfikacja cechy wytwórcy - mnap89 - 08-02-2015

Mi osoba nie znana Uśmiech
ale zawsze mozesz zwrocic sie z tym pytaniem do Panstwowego Urzedu Probierczego z prosba o udostepnienie danych tworocy(jesli byl zarejestrowany) koszt to chyba 18 zł - wiem zdzierstwo bo to powinnobyc za frajer ale tak juz sobie szczurek wymyslił Język


RE: Identyfikacja cechy wytwórcy - Leszek - 08-02-2015

(08-02-2015, 04:43 PM)mnap89 napisał(a): Mi osoba nie znana Uśmiech
ale zawsze mozesz zwrocic sie z tym pytaniem do Panstwowego Urzedu Probierczego z prosba o udostepnienie danych tworocy(jesli byl zarejestrowany) koszt to chyba 18 zł - wiem zdzierstwo bo to powinnobyc za frajer ale tak juz sobie szczurek wymyslił Język

Marek jak ja bym chciał cechować to muszę się rejestrować ?. Jak tak to w Polsce czy mogę np w Chinach bo tam taniej ?


RE: Identyfikacja cechy wytwórcy - mnap89 - 08-02-2015

TEORETYCZNIE masz obowiazek cechowac wyroby ze srebra o wadze 5 lub wiecej gram, wyroby ze złota 1 lub wiecej gram, platyna i pallad zawsze. Aby cechowac wyroby musisz dostarczyc je do ktorego okregowego urzedu probierczego, dokonac oplaty a oni Ci naniosa odpowiednia ceche zgodnie z probą metalu z jakiego zostal przedmiot wykonany.
Mozesz robic to jako osoba prywatna okazujac dowod osobisty.
Jak chcesz taniej to musisz zarejestowac dzialalnosc gposodarcza i zarejestrowac znak imienny w urzedzie probierczym - koszt rejestracji 180 zł(chyba od dwoch lat albo trzech - wczesniej bylo za darmo) i wykonac cechownik zgodny z projektem ktory zostal zatwierdzony przez urzad probierczy - koszt zalezy od grawera - okolo 150-250 zł netto a mozesz nawet milion zaplacic jak chcesz lub za darmo jak ktos Ci zrobi.
Jak juz sie zarejestrujesz to wyroby przed cechowaniem musisz oznakowac swoim imiennikiem i dopiero oddajesz na cechowanie do urzedu. wtedy jest troche taniej.
Chcac sprzedawac wyroby w polsce musza one byc ocechowane polska proba - chyba ze jest to wyrob importowany z unii to moze byc ich proba chba - tego nie jestem pewnien.


RE: Identyfikacja cechy wytwórcy - Leszek - 08-03-2015

(08-02-2015, 05:44 PM)mnap89 napisał(a): TEORETYCZNIE masz obowiazek cechowac wyroby ze srebra o wadze 5 lub wiecej gram, wyroby ze złota 1 lub wiecej gram, platyna i pallad zawsze. Aby cechowac wyroby musisz dostarczyc je do ktorego okregowego urzedu probierczego, dokonac oplaty a oni Ci naniosa odpowiednia ceche zgodnie z probą metalu z jakiego zostal przedmiot wykonany.
Mozesz robic to jako osoba prywatna okazujac dowod osobisty.

To strasznie drogo wychodzi :-(


RE: Identyfikacja cechy wytwórcy - mnap89 - 08-03-2015

(08-03-2015, 04:01 PM)Leszek napisał(a): To strasznie drogo wychodzi :-(

Drogo? Szczurek mowi, ze tanio Puść oczko

Patrze cennik i wlasnie nie widze rozroznienia miedzy firme a osobe prywatna - moze juz tego nie ma i jest dla kazego taka sama oplata?
złoto/platyna/pallad 1,27 za kazdy rozpoczety gram
srebro 0,12 za kazdy rozpoczety gram
jesli robisz to wysylkowo do dochodza oczywiscie koszty wysylki kurierem w obie strony.

Nikogo nie interesuje czy to drogo czy to tanio. pan każe - sluga musi


RE: Identyfikacja cechy wytwórcy - Leszek - 08-03-2015

(08-03-2015, 04:11 PM)mnap89 napisał(a): Nikogo nie interesuje czy to drogo czy to tanio. pan każe - sluga musi
 
Biggrin Biggrin Biggrin  ja robię do 5 gram to mam nabijać sobie sam próbę ?


RE: Identyfikacja cechy wytwórcy - mnap89 - 08-03-2015

(08-03-2015, 04:42 PM)Leszek napisał(a):
(08-03-2015, 04:11 PM)mnap89 napisał(a): Nikogo nie interesuje czy to drogo czy to tanio. pan każe - sluga musi
 
Biggrin Biggrin Biggrin  ja robię do 5 gram to mam nabijać sobie sam próbę ?


Sam nabijac mozesz wszystko byle nie bylo to łudząco podobne do cech państwowych. Srebro do 5 gram nie wymaga cechowania. Czy przywalisz jakis numerator to juz Twoja sprawa - czasami klienci chca a czasami nie


RE: Identyfikacja cechy wytwórcy - Leszek - 08-03-2015

Pod tarczą zegarka i tak tego nie widać Biggrin


RE: Identyfikacja cechy wytwórcy - kriss - 08-03-2015